Monday, June 9, 2008

Few Customs

Mõned tellimustööd, mille kallal viimasel ajal nokitsenud. See on täitsa müstiline, kuidas mõnikord näkkab nende inimestega. Ma mõtlen, et tegelikult olen jube jama tegelane, kui asi läheb tellimiseks. Tihtilugu olen ära ütelnud, kui kiired ajad, või kui tervis kehv (ma ei suuda helmestega tegeleda, kui mul on halb olla) või pole õigel lainel. Kahju on küll, aga mis teha, kui tean, et sel hetkel asjast asja ei saa. Mõnikord aga veab - tellijad ilmuvad siis, kui mul on aega ja tahtmist väljakutsetele vastu astuda. Sest iga tellimustöö on paras väljakutse :) Tihtilugu soovitakse midagi, mida varem teinud ei ole ja kuidas sa muidu poed teise inimese pähe, et aru saada, mida too ette kujutab? Need siin on tööd, kus mul oli mingi hägune ettekujutus, mis enamvähem läks kokku tellija omaga, või siis oli tellija väga usaldav ja sellega võttis pinge maha. Üks tellimustöö oli selline, et kuni lõpuni ei saanud aru, mida tellija tahtis. Aga sellest räägin tulevikus.

Siin on juukseklamber hõbetatud vasktraadist ja helmestest. Telliti selle kaelakee juurde. Teine on pross meesterahvale, must atlass, samet ning tüll, sekka swarovskeid, helmeid ja kette. Kolmas on hõbekõrvarõngad kullatud helmestega ning lisaks veel krüsokollat ja aventuriini. Ma vist polegi varem hõbedat ja kulda seganud.


Here are some custom works I've made recently. It's quite weird how sometimes things like that can be arranged. I mean, I can be really frustrating when it comes to custom work. I've said no so many times due to lack of time or because I was feeling ill (I can't make jewellery when I don't feel good) or when I can't concentrate. It doesn't feel great to turn people down but there's no point when I see it wouldn't work. But sometimes things go well and people with special wishes come when I've got time and will to work with challenges. Every custom work is a challenge :) Because very often people want something I haven't done before and how in the world can I get a sight on what image is in another persons head? These are custom works that I had a (vague) idea that was acceptable to the orderer. There was one order that I wasn't sure of and I'm still not sure what did the orderer really wanted. But I'll tell you more about that in the future.

Here you can see a hair clip with silverplated copper wire and beads. It should be able to be matched with
this necklace. Second one is a brooch for a guy, black fabric (velvet, tulle), some swarovskies, beads and chains. Third one is a pair of silver earrings with goldplated metal beads and chrysocolla and aventurine beads. I think it's the first time I mixed silver with gold.

2 comments:

Anonymous said...

Hästi õnnestunud tellimustööd!
Eriti sümpaatsed on kõrvakad. Ise suhtun ka suht eelarvamusega hõbeda ja kullavärvi kooslusse, aga kõrvakates ei häiri üldse. :)
/lillelemb/

mdmB said...

Aitäh positiivse kommentaari eest, lillelemb!