Wednesday, February 25, 2009

I did it!!!

See oli vist isetegija.net sünnipäevapeol, kui Lucy ja janalill ütlesid, et neile see traadi põimimise tehnika väga meeldib. Ma polnud seda proovinud ja tol hetkel polnud mingit soovi seda ka teha :) Aga pärast hakkasin mõtlema, et ikka peaks proovima (seda enam, kui see nii hea tehnika pidi olema). Tükk aega mõtlesin. Ja siis proovisin. Ühesõnaga ei tulnud see mul üldsegi välja ning traat katkes kõige ebasobivamal kohal, vist viskasingi selle minema. Ootasin ja mõtlesin veel. Siis tegin teise ebaõnnestunud katse. Ootasin ja mõtlesin veel. Ja nüüd, eile, võtsin asja uuesti käsile. Traat on punutud väga ebaühtlaselt, kuid see on esimene kord, kus ma sain asja valmis! Kasutasin vasest, mitte vasetatud messingtraati, sest viimane ei pea suurt väntsutamist vastu. Kiviks on, lapis lazuli imitatsioon. See on klaasist ja jube hästi järgi tehtud. Seal on eri tooni sinist ning isegi pisikesed kuldsed "püriidi"tükikesed!

Photobucket Photobucket
Photobucket Photobucket

It might have been on the isetegija.net forums birthday party when Lucy and janalill told me they really like thiskind of wire weaving technique. I'd never tried this and didn't think much of it back then :) But afterward I started thinking that maybe I should give it a try (especially when it is such a great technique). I kept this in my mind for a long time untill I made my first attempt. It was a total disaster, the wire broke at the most unconvenient place and... I'm a arfaid I threw the whole mess away. I waited a bit longer and then tried again. It also didn't work out. So I waited again. And now, yesterday I made another attempt. The wire is not evenly woven but it's the first piece I've finished! I used copper wire instead of copper plated brass, because tha second one is not durable enough. The cabochon is a lapis lazuli imitation. It's made from glass and well done indeed. It has different shade of blues and it has even little golden "pyrite" spots in it!

8 comments:

ka käsitööhuviline said...

Väga ilus! Pean tunnistama, et mul endalgi seisab riiulil üks ebaõnnestunud katse samas stiilis kivi ümber traati punuda. Rohkem pole proovinud, kuid peaks vist uuesti asja käsile võtma.

Ljudmila / Lucy said...

Oh kaugelt vaadates on küll super! :D Millise läbimõõduga traati sa kasutasid? Mina tegin oma peenemad tööd o,3mm-ga. Ja see vase ja erksa sinise kombinatsioon on suurepärane!

Kreet said...

Sul tuli välja ju ilusti. Nõustun Lucy`ga värvid on head!
Ma ise veel siiani katsetan seda "võrgu" tegemist - siiani veel tulemustega rahul pole.

mdmB said...

Aitäh kommenteerimast!
Ma kasutasin 0,4mm vasktraati, Lucy. Kas peenemaga on kergem?

A Beaded Affair said...

Wonderful work. Love it. Copper is my favorite for sure and that stone is gorgeous. I haven't mastered wire weaving yet. Maybe I'll get it out again and try.
Lois
htttp://www.abeadedaffair.com

mdmB said...

Ofcourse give it a try :) And thank you for your comment!

Ljudmila / Lucy said...

Vot ma ei oskagi kohe öelda, lihtsalt ma olen harjunud kasutama 0,3mm-st ja sellega tuleb traadimässimine puhtam ja korrektsem välja.

mdmB said...

Ahah, aitäh selgitamast :)