Friday, July 4, 2014

Restoration

Edasimüüja sõnul on tegemist käsitsi valmistatud klaaslehtedega 1930ndatest aastatest. Tšehhist. Ilusad lehed, aga kahjuks on traadid roostes. Mulle küll meeldib shabby chic stiil, aga oma ehetes ma roostetavat asja kasutada küll ei taha. Olgu sellel väärikas ajalugu või mitte.
Võtsin riski ja kulutasin raha, et teada saada, kas need lehed on üldse kasutuskõlblikud. Üks asi on rooste ja selle eemaldamine, hoopis teine aga rooste võime peenikesest traadist läbi närida. Võibolla on juba hilja? Kuna lehekestel pole auku, siis ära murdunud traadiga ma kasutada neid ei saa ning päris kindlasti on siin hulgas lehti, mis on kasutuskõlbmatud. Traat on osadel lehtedel peenike, osadel väga peenike. Seetõttu ei tule hõõrumine või harjamine kõne allagi.Otsisin veebist ja leidsin selle õpetuse. Kasutasin äädika ja soola lahust ning pärast vee ja sooda lahust. Tulemused on piltidel.
antique vintage glass leaves from Czech with wire stems 1920 1930


My vendor said these leaves were handmade in the 1930's. In Czech. Pretty leaves indeed but unfortunately the wire stems are covered with rust. I do like shabby chic style but I wouldn't use rusting components in my jewelry. With or without history.
I took my chances and spent money to find out if I could use these leaves at all. One thing is removing rust quite another is the rust ability to disintegrate the wire completely. Perhaps it's too late? Because these leaves don't have any holes to use when attaching to a design, broken wire means I can't use them. There will be some of those too I guess. Some leaves have thin wire, some very thin. That's why I can forget about any sanding or brushing. I looked through the web and found this how-to. I used solution of vinegar and salt and then a solution of water and baking soda. Results are shown on the photos.

No comments: