Sunday, August 7, 2016

Launching New Website

I've been very busy lately trying to finish the new jewelry collection and working on a new website. Oh, I'm so excited about the new website! I can't really remember if it's the 3rd or 4th site mdmButiik will have...

Anyway it will have its own shop and that is the first time for sure. Now the mdmButiik jewelry has been scattered around the web and sold through different platforms. Little shops on Etsy and DaWanda will still stay open and will have the beloved limited designs available. One of a kind items and brand new stuff (including our new collection in pink and blue) will go to mdmButiik official shop.

Plan is to launch the new site with new collection by the end of August. OK, now I set myself a date and should go back to work.
www.mdmbutiik.com


Viimasel ajal töötan usinalt uue kollektsiooni kallal ning samal ajal ka uue mdmButiik ehete kodulehega. Oi, see uus leht saab olema äge! Ma ei mäleta, mitmes see nüüd on, kas kolmas või neljas...

Igaljuhul saab öelda, et see on esimene kord, kui mdmButiigil on oma pood. Siiamaani on ehted olnud laiali mööd netiavarusi ning kasutanud erinevaid platvorme. Poekesed nii Etsys kui ka DaWandas jäävad lahti ning neis on jätkuvalt saadaval limiteeritud disaini, mis on end tõestanud. Unikaalsed eksemplarid ja kõige uuemad disainid (kaasa arvatud uus kolektsioon roosa ja sinisega) lähevad mdmButiigi ametlikku netipoodi.

Plaan on avada uus koduleht koos uue kollektsiooni tutvustamisega augusti lõpuks. Nii-nii, nüüd olen pannud endale tähtaja, tagasi tööle.

1 comment:

prairie underground sale said...

Yes this post is very nice and its product is really very awesome. Thanks to this post and sharing best design or information.