Sunday, December 1, 2013

Saphiret and Saphirine Glass

Saphiret klaasist olen kirjutanud rohkem siin postituses. Selle klaasi uuem versioon, millel mitu nime ja mida valmistati Lääne Saksamaal, on nüüd leidnud tee minuni. Uuem versioon on lahjema värviga ning üleminek punakaspruunile on vähemmärgatav. Aga siin see siis on - Saphirine klaas. Täpsemalt nagu originaalpakendil kirjas - Green Saphirine.

Värvitoon on kusagi aqua sinise ja peridot rohelise vahel. Punakaspruun on vaevumärgatav, aga see on siiski olemas. Need klaaskivid on nagu väikesed peeglid, mis peegeldavad kõike ümbritsevat. Fooliumkiht on väikeste plekkidega. Hmmm, kas leian ehtekive, mis selle värviga sobitada? Tahaksin juba neid oma ehetes kasutada!


I wrote about Saphiret glass in this post. The newer version of this glass, made in Western Germany having  many name variations, has found it's way to me. Newer version is more pale in color and softer shift into to red-brown. But here it is - Saphirine glass. And to be more precise - Green Saphirine - as written on the original package.

The color is somewhere between aqua blue and peridot green. Red-brown is barely visible but it's there. They look like little mirrors reflecting everything around and foiling is with tiny spots. Will I ever find rhinestones to match? I can't wait to use them in my jewellery!

No comments: