Sunday, February 13, 2011

Need to Bead

Viimasel ajal on eriti hinge kraapinud soov helmespõimingut teha. Ja muidugi kalasaba tehnikat (herringbone/ndebele), sest see ju mu lemmik :) Kui sain 40kg Tšehhi seemnehelmeid, siis läks asi susisema. Aga helmespõimingud võtavad ju aega! Ja kui ma juba alustan, siis ei suuda ma seda pooleli jätta ega käest ära panna. No olgu. Ja siis nägin Lohhi/Skvipe blogis seda kaelakeed! Nüüd olin juba kindel, et lähiajal võtan seemnehelmed ette. Aga mida täpsemalt teha, ei teadnud. Ning siis nägin Maariti käeketti! Oh ja ah, see muster on nii ilus! Kirjutasin talle järgmisel sekundil ja küsisin luba mustrit kasutada, mille ma sain koos täpsustustega, aitäh! Ta on nutikalt kasutanud ristpiste mustrit!

Kuid uskumatu!!! Mul POLE piisavalt seemnehelmeid! Et saaks rahulikult värvikombinatsioonidega mängida, ja 11/0 suurust just... Viimasest Tšehhi laadungist oli mul (ainult) poolekilone 11/0 oliivroheline läbipaistmatu sort, muideks jubenunnu värv :) Ja sellest lähtusin. Kombineerisin TOHO ja Miyuki seemnehelmestega. Ma kardan, et mul saab see roosa otsa enne, kui käekett valmis... Alustasin eile, tundub, et lõpetan täna.
Photobucket

Lately I've been feeling need to work with seedbeads. And in herringbone/ndebele stitch ofcourse, because it's my favourite :) When I got 40kg seedbeads from Czech I coulnd't resist the idea. But seedbeading takes so much time! And I know when I start I cannot put it away and I'll end up working for hours'n'hours. Well... And then I saw Lohh/Skvipe's necklace! It was decided I'll start soon but with what I had no idea. And then I saw Maarit's bracelet! Oh my, this pattern is gorgeous! Next second I sent her an email with asking her permission and some questions. I received an answer soon, thank you! She's so clever, she used embroidery pattern!

But unbelievable!!! I DON'T HAVE enough seedbeads! Enough to be able to play with color combinations, in 11/0 size... What I had was (only) 1/2kg package of opaque olive green seedbeads from the last Czech order, that is by the way most lovely color :) So I started with this. I combined some TOHO and Miyuki seedbeads. I'm afraid I'll run out of the pink ones before I'm finished... I started with this yesterday and it looks like I'll be finishing today.

4 comments:

Lois Moon said...

Your post reminded me that cross-stitch patterns are also a great source for beady inspiration. I cannot wait to see you pink and green bracelet. And of course, even 40gm of seed beads reminds you that you can never have enough and you will never have all of the exact colors you need at any particular moment!

Katrin mdmB said...

I have quite a large selection of 10/0 sized beads. But this wide bracelet would have been evem more wide when done with 10/0s.
Thank you for commenting!

Skvipe said...

Ma ka iga kord imestan, et mul ikka veel pole piisavalt helmeid. :) Sest lõpuks kui seemnetest tahta veel detailsemaid asju teha, siis on lisaks vaja suurust 15/0 ja charlotte-tüüpi helmeid (need vist 13/0) ja nii edasi ja kõik nad võiksid omavahel sobida... Aga roheline oli vahva värv küll ja vanaroosa minu arust veel päris lahe, aitäh veelkord varude jagamise eest! :)

Katrin mdmB said...

15/0 suurusest tunnen ka väga puudust!Varsti teen jälle tellimuse ;)