Sunday, June 15, 2014

Antique Pocket Watch Box

Siin on üks leid, mille ostsin väikese riski peale oksjoni kaudu. Nimelt oli tootefoto tehtud karbist ülevalt poolt, näha oli karbi vooder läbi klaasi ning äär. Mul polnud täielikult ülevaadet, milline karp on ning milline on selle olukord. Oksonil osalesin sellepärast, et mulle kohutavalt meeldis karbi vooder :) Ilus sügav-sinine ja tundus olevat heas olukorras arvestades sellega, et karp on üle saja aasta vana.
Kui kauba kätte sain, siis nägin üllatusega, et karp oli kaetud väljastpoolt sinise sametiga, mis ühest nurgast natuke pleekinud. Klaasist kaas terve, väikeste täketega, ilma pragudeta. Üleüldine olukord oli hea. Aga vooder... pärast puhastamist selgus, et vooder on peaaegu ideaalses seisus - siid on täiesti terve, ainult karbi seintel olev siid äärtest natuke pleekinud, muidu originaalvärvi, kõik nööpid olemas. Oh seda õnne :)
Porte Montre Antiik karp

This is a find that I bought with a little risk on the auctions. The item photo was made from the top of the box so I could see the lining through the glass panel and the edge of the box. I didn't know how exactly does this box looks like from the outside. I started to bid because I really liked the silk lining of this box :) In beautiful deep blue color and seemed to be in good shape considering it was more than 100 years old.
When I received the box I was surprised to see that it was covered with blue velvet from the outside, it was little damaged from one corner. Glass panel was intact, with little flea bites, no broken edges. Overall condition was very good. But the lining... after I cleaned it I saw that the silk lining was almost in perfect state - no tears or damage in original color, only the silk on the box wall had fainted color on the edges, all buttons there. Oh the joy :)

No comments: