Thursday, October 27, 2011

Watch

Ma olen tavaliselt öelnud, et ma ei tee käeehteid kellaga :) Üheks põhjuseks kellatoorikute küsitav kvaliteet ja teiseks fakt, et tegelikult ju kellade kaunistajaid-tegijaid on Eestis piisavas koguses, et soovija endale selle õige leiaks. Aga nagu näha, siis ära kunagi ütle "kunagi". Ma suudan ei öelda meili teel ning enamjaolt ka telefonis, aga mitte näost-näkku. Ja mis siin enam rääkida, ega asjad ei lähe tihti nii, nagu ma ette kujutan. Alguses mulle anti üks kell, mida ma võiksin vabalt valitud viisil tuunida. Lähemal vaatlusel ei leidnud ma vajalikke aasasid, et lisada ketti. Ning rihma ei saanud sealt tervena eemaldada. Pealegi oli kell täitsa ilus ja kahju ka lõhkuda.

Ma olen näinud ehetes kasutatavaid strass toorikuid ja strass kellasid. Need on need pooleli valmis ehte komponendid, millel on kristallikeste jaoks jäetud süvendid. Ja millegipärast on need tihtilugu tühjaks jäetud. Huvitav, miks? Kui pole soov ehtekive kasutada, siis miks ei kasutata ilma süvendita toorikuid? Nii ma mõtlesingi, et prooviks ise ka sellist kasutada, vbl on nendega mingi probleem, et raske kleepida neid kive vms...

Ja tellisin endale esimesed strass kellatoorikud. Kleepimine oli tõesti proovikivi. Mul isegi olid sobivad ehtekivid olemas. Töö käis mitmes järgus, sest vastasel juhul oleksin kogemata juba liimitud kivid kogemata paigalt lükanud. Ja kõiki kristalle ma täpselt horisontaalselt ei suutnudki paigutada, ükskõik kui palju ma vaeva nägin

Kellal on swarovski White Opal Star Shine kristallid ja neli Tšehhoslovakkias valmistatud kivikest ning klaashelmeid. Mul on vaja veel kell teha omanikule täpselt parajaks.

Photobucket Photobucket
Photobucket Photobucket


Many times I've said I'm not making those watches :) First because of the questionable quality of the watch workpiece and second, I think there's enough people in Estonia who make them. But I guess never say "never", right. I can say "no" via email and mostly on phone too, but not face to face. And no need to mention that things don't usually go as planned. First I was given a watch that I could redo as I pleased. But that watch had no attaching possibilities and I couln't remove the old watchband without breaking it. And it was a lovely watch so I really didn't want to break it.

I've seen people use premade metal jewelry components that are called strass components. These are the components with holes so you could glue rhinestones in them. And even though people use them, they often leave these holes empty. I wonder why? If they don't want to use rhinestones, then there are various other components without these holes. So I decided to try one of these out, who knows there could be some reason why the strass components are left without strass. Perhaps it's too difficult to glue?

And I ordered my first strass watch faces. Gluing thos tiny rhinestones was difficult indeed! Fortunately I had the right (more-or-less) sized stones. I had to wait the glue to dry many times so I wouldn't accidentally push one of the rhinestone out of its hole. And I couldn't get all the stones to be horisontally no matter how hard I tried!

I used Swarovski White Opal Star Shine rhinestones with Czechoslovakian crystals and glass beads.

2 comments:

Malle said...

No see kell on nii fantastiliselt ilus, et ma kannaks seda ka siis, kui ta õiget aega ei näitaks! :)

Aga mis puutub strass-toorikutesse, siis ma tean küll, miks need on tihti tühjad. Mullegi on neid üsna palju silma jäänud. Inimesed EI TEA, et sinna peaks mingi kivikese liimima. Ausalt. Ma olen ise ka kunagi alguses ühed kõrvarõngad teinud ja ma ei tulnud ka selle peale, milleks see süvend seal on. Nüüd ma muidugi juba tean! Olen mõnele blogis märku andnud, et sinna süvendisse võiks kivikese liimida. Nad kuulevad sellest esimest korda! ;)

Katrin mdmB said...

Ahsoo, selle peale, et seda ei teata, ei tulnud jälle mina :) Aga eks see ole paras kannatuste rada ka, see kleepimine. Vbl oleks alustuseks pidanud proovima suuremate kividega kui 1,6mm. Niimoodi kuskil 3mm suurustega äkki? Praegu on kleepimise isu mõneks ajaks läinud :)