Saturday, December 22, 2007

Snowflake

Saada kingitusi on nii imelik. Olla tänatud on samuti imelik... Ei oska kohe midagi öelda-teha... Lausuda, et suur tänu ja oh, pole midagi? Aga õigel hetkel ei tule selle pealegi ja niikuinii ei suudaks ma oma emotsioone kogu olemusega sõnadesse panna. Lihtsalt tardun oma segaduses ja kujutan ette, et mu ilme pole mitte just kõige intelligentsem :) ja vaikin. Ei oska leida sõnu, ei tea mida teha... Ma ei oska sõnastada kaunivormilist tänukirja, seetõttu kirjutan lihtsate sõnadega siiasamasse blogisse, et tänan südamest kõiki, kes mind meeles peavad!

Tahaks nii palju kirjutada ja jagada, et ei oska kuskilt alustadagi. Nii palju ideid ja mõtteid on peast läbi vuhisenud, et vaevu suudan neil kannul püsida! Alustan siis ühest armsast lumehelbest. See on minu esimene katsetus kasutada BeadSmith'i lumehelbe toorikut (antud juhul diameetriga 9,5cm). Minu esimene üllatus, kui neid oma näppude vahel hoidsin, oli tooriku valmistamisel kasutatud traadi jämedus (kas 1mm?)! Sellest lähtuvalt on nüüd kolm olulist aspekti, mida tuleb arvestada. Esiteks saab kasutada ainult suure auguga helmeid ning soovitatavalt võimalikult lühikesi (et traat paindudes pikka helmest ei purustaks). Samuti on vajalikud tugevad tööriistad (tooriku traadi kangus on võrreldav eelpainutatud traadi omaga). Kuid lõppude-lõpuks tähendab see kõik ju seda, et nendest toorikutest valmistatud lumehelbed tulevad tugevad ja peavad vastu mitu-mitu talve!
Otsisin välja oma kõige esimesed tangid, mis ostsin tööriistakauplusest. Need on küll kohmakad, aga see-eest tugevad ning nende tugevust mul nüüd vaja oligi! Sain kasutada ka läbipaistvaid kellukese-kujulisi helmeid, mis mul on säilinud suures koguses ;) Lükkisin ühe traadiotsa täis ja jätsin umbes 8-9mm helmestest vabaks. Kuna traat on jämedam ja ka tangid jämedamad, siis kulub aasaks rohkem traati ;) Uskumatu, millist raginat mu randmetest tuli!!! Lõpuni aasa ei jõudnud keerata ja seetõttu võtsin appi sakilised näpitstangid (kuna traat nii tugev, pole ohtu, et sakid seda kahjustaksid) ja vajutasin aasa lõpuni. Jäin tulemusega rahule.
Kindlasti on otste lõpetamiseks ka muu (kergem) variant! Nimelt aasa asemel saab traadiotsale panna tilga liimi ning viimane helmes sellele peale libistada. Viimistletuma tulemuse saavutamiseks sobivad kindlasti eelpainutatud traadi otsahelmed, mis on tavaliselt metallist, ning auguga, mis lõppeb helme keskkohas ;)It is so strange to have presents and gifts... Being thanked is also strange... I'll never find the words to say or know how to behave... To say thank you and oh, no problem? It's simple, but I'll never remember to say it on time. I just freeze in my confusion and I imagine I have not-so-intelligent look on my face :) and say nothing. Don't know what to say or do... Since I'm not able to phrase the most beautiful thank you letter, I'll write here in my blog with simple words - From the bottom of my heart I thank all of you who keep me in your thoughts!

I'd like to write and share so many things that I don't know where to start! I've been having so many ideas that it's been hard to keep track on them! I start with a cute snowflake. This is my first attempt to make a snowflake with BeadSmith ornament forms (this one is app. 9,5cm in diameter). First thing I notice when holding one was the thickness of the wire these ornaments were made of (is it 1mm?)! Because of that there are three things to consider before starting. First thing is that the beads to be used should be with wide holes and to avoid long beads (that wire, if it bends a little woudn't brake them). Then the tools to be used should be heavy duty pliers (the wire in this ornament is as tough as memory wire). Since the toughness of wire, these snowflakes will endure a lot and bear up for many-many winters!
I took out my very first pliers that I bought from a hardware store. They're clumsy but durable and durable pliers were exactly what I needed! I also managed to use some clear bell-shaped flower beads that I have quite too much left :) I added some beads on the wire and left 8-9mm wire for a loop. Since the wire is thicker and pliers too I needed more wire then usually to form a loop ;) Unbelievable the crackling sound that came from my wrists!!! I needed the help of nippers to squeeze and close the loop. I'm happy with the result.
Ofcourse there are other (and much easier) ways of finishing the wire ends! Before adding the last bead you need to put a drop of clue on the wire and slide the last bead on it. More finished look you could use the memory wire ends that are usually from metal and with a half way hole ;)

3 comments:

Christina said...

Very pretty. A few years ago I made my own snowflake forms. That was not easy! I felt like I needed another hand to help hold the wire while I wrapped the center. I do wish the wire on the snowflake forms was a little bit thinner.

It's snowing here right now!

Janalill said...

Lumehelves on vahva! Mul endal oli ka paar kuud enne jõule igavene hunnik ideid peas, aga kui jõuluaeg kätte jõudis, siis pidin suure vaevaga punnitama,et meelde tuletada kõiki oma suurepäraseid ideid kinkideks ja kaunistusteks, kuid enamus neist ka pelgalt ideede tasandile jäidki. Ootan ka suure põnevusega detsembrikuu värvi :P
Häid jõule sulle ning et jõuluvana sulle suure kottiga pärlikraami tooks! :D

mdmB said...

I envy you Christina - there's no snow here :( I do wish you have nice holidays!

Aitäh meelde tuletamast, ehk nüüd ei unusta detsembrikuu värvi :D Ehk astub see jõuluvana ka sinu poolt läbi ;)